GOLFOVÁ ABECEDA 19. časť

13. 06. 2016

Pokračujeme ďalšími dôležitými vecami, ktorými sú tempo hry a zapisovanie úderov...

82-original
Tempo hry

18-jamkové kolo pri turnaji trvá, samozrejme, trocha dlhšie ako privátna hra, ale nikoho iste nebaví postávať na ihrisku niekedy aj viac ako 7 hodín. Golf je šport a hráč by sa mal plynule a dostatočne svižne dostať do „19. jamky“ a nie dohrávať turnaj pri svetle baterky...
20150326_jo9b8307-original
Počítajte s tým, že bežné turnajové kolo trvá 4 až 5 hodín. Dlhšie trvajúce kolá sú nielen nepríjemné, ale je tu stála hrozba uloženia trestu za porušenie paragrafu pravidiel, ktoré s pomalou hrou súvisia.
20150326_jo9b8359-original
Samozrejme, že pri kalkulácii času na turnaj by mal každý hráč rátať aj s vyhlasovaním výsledkov, a to nielen vtedy, keď počítate s výhrou. Prítomnosťou sa oceňujú výkony ostatných hráčov, práca dobrovoľných organizátorov turnaja a posilňuje sa duch golfovej hry. Je preto nepísaným zákonom a slušnosťou zúčastniť sa na vyhlasovaní výsledkov.
close-putt1-original
Skórkarta (sčítací lístok) je neoddeliteľnou súčasťou každej golfovej hry a to bez ohľadu na to, či hráte privátnu zábavnú  partiu s priateľmi, alebo sa zúčastňujete prestížneho, v kalendári podujatí národného zväzu vysoko zaradeného turnaja. Je to celkom logické, lebo skórkarta poskytuje hráčovi všetky najpotrebnejšie informácie pre turnajovú hru a pri zábavných formách hry na najrôznejších ihriskách sveta, je pre svoju grafickú a informačnú hodnotu často predmetom zberateľských záujmov.
golf-course-original
A konečne pri hre na domácom ihrisku je nesporne dôležitým prostriedkom na sledovanie štatistických údajov o vývoji hry každého hráča. Pre úplnosť dodávame, že pri jamkovej hre (čo je priamy zápas hráča proti hráčovi), skórkarta mierne stráca svoj význam a nadobúda ho až pri prípadnom riešení podaného protestu.
golf-original
sdao-golf-course-3_jpg_1920x810_0_619_10000-original
wintergolf-original
wintergolf-sqaure-original
Foto: INT, archív RO
Zdroj: Rudo Ondreička

Komentáre: