Ponorte sa do najkrajších bazénov

03. 08. 2015

V extrémnych letných horúčavách netúžime po ničom viac ako ponoriť sa do azúrovej chladnej vody. Preto sme sa rozhodli pre provokáciu a ukážeme vám najkrajšie, najexkluzívnejšie a najštýlovejšie bazény sveta.

1. Hotel Raleigh v Miami Beach má dokonalý bazén v štýle art deco.
1-theraleigh-original
2. Prírodný kamenný bazén pri  meste Lavertezzo v údolí Verzascatal vo Švajčiarsku. Voda v ňom je aj uprostred leta ľadová.
2-ponte-original
3. Plážový klub Icebergs na slávnej austrálskej Bondi Beach má 50-metrový bazén naplnený slanou vodou. Sem-tam doň čľupne väčšia vlna.
3-icebergs-rough1-original
4. Bazén hotela The Joule  v americkom meste Dallas sa nachádza na terase a takmer polovica z neho vyčnieva do vzduchu.
4-the_joule_hotel-original
5. Opäť Amerika, ale tentoraz Amangiri Resort v Utahu sa môže pochváliť bazénom postaveným uprostred púšte. Bazén je včlenený do okolitej prírody a rozdelený červeným skaliskom.
5-amangiri-original
6. Kvôli tomuto bazénu s úžasnou atmosférou v hoteli Hacienda Uayamon v mexickom Yucatane bola zatopená stará hacienda.  
6-hacienda-uayamon-original
7. Vilu Althea na gréckom ostrove Kefalónia si môžete prenajať. Patrí k nej geometrický bazén na okraji útesu s výhľadom na Iónske more.
7-villa-althea-original
8. V najväčšom bazéne sveta je dovolené hoci sa aj člnkovať.  Bazén luxusného hotelového rezortu San Alfonso del Mar v juhoamerickom Čile je dlhý rovný kilometer.
8-san_alfonso_del_mar-original
Zdroj: friday-magazine.ch
Foto: amazingmiamipools.com,  ticinotopten.ch , swimmingsydneythemrsgspot.wordpress.com , thejouledallas.com, whatevereurotrash.com , blog.scottdunn.com , beyondspacesvillas.com , commons.wikimedia.org

Komentáre: